Borislav Slavov Gościem Pyrkonu!
Wielokrotnie nagradzany kompozytor oraz dyrektor muzyczny gier komputerowych, twórca ścieżek dźwiękowych między innymi do "Knights of Honor", "CRYSIS 2", "DIVINITY: ORIGINAL SIN 2" oraz BALDUR’S GATE 3 pojawi się na Pyrkonie.
2022-04-15, 06:30

Wśród miłośników komputerowych RPG-ów toczy się wiele dyskusji o to co jest w nich najważniejsze. Rozbudowane dialogi oraz fabuła, system walki a może zakrojona na szeroką skalę eksploracja. Wszyscy są jednak zgodni do faktu, że RPG nie może obejść się bez klimatu, a ten budowany jest głównie poprzez niezapomniane, nastrojowe ścieżki dźwiękowe.

Jednym z ich twórców jest właśnie Borislav Slavov gość tegorocznej edycji Pyrkonu.

Jego kariera, zrodziła się od pasji do gier, właśnie ona w 2001 roku doprowadziła go do udziału w produkcji ścieżki dźwiękowej do RTS-a „Knights of Honor” rozpoczynając karierę w tej branży.

Udany debiut spowodował, że kontynuował on pracę i uczestniczył w produkcji takich gier jak Two Worlds II, WorldShift w roli kompozytora czy Gothic 3gdzie był jednym z muzyków. W 2009 roku Slavov dołączył do Crytek. Jako kompozytor i dyrektor muzyczny pracował nad takimi grami jak Crysis 2, Crysis 3, Warface i Ryse: Son of Rome .

Od 2016 roku współpracuje z Larian Studios, znanego m.in. z wyprodukowania Divinity: Original Sin 2. Obecnie studio pracuje nad trzecią częścią kultowej serii Baldur’s Gate. Przy obydwu produkcjach swój udział ma także Boris.

Borislav Slavov specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu adaptacyjnej muzyki do gier wideo, która zmienia się i ewoluuje w czasie rzeczywistym zgodnie z decyzjami i działaniami graczy.

Jego prelekcja skupi się na tym temacie i przedstawi tajniki produkowania muzyki do Divinity: Original Sin 2. Boris poruszy także temat przyszłości muzyki w grach i tego jak będzie rozwijać się, aby na bieżąco reagować na decyzję graczy.

 

KONTAKT / AUTOR
Bartosz Kaczmarek
PR Manager
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.