Robert M. Wegner gościem Bloku Literackiego!
Pisarz najbardziej znany jest z osadzonego w świecie fantasy cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza". Na co dzień mieszka i pracuje na Śląsku. Podczas trwania Pyrkonu będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej o nim i jego twórczości.
2022-04-15, 14:51

Robert M. Wegner jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, wśród których należy wymienić między innymi Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego – dwukrotny laureat srebrnego wyróżnienia oraz Nagrodę Polskiego Fandomu im. Janusza A. Zajdla, którą Wegnerowi przyznano sześciokrotnie. Jest też dwukrotnym laureatem nagrody Sfinksa, a w 2014 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

W ramach cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza napisał opowiadania oraz powieści, a każda z części przedstawia historię innego bohatera. Cykl ten cieszy się także wielką popularnością poza granicami Polski, między innymi w Czechach i w Ukrainie. Prawa do książki zakupiło również wydawnictwo w Egipcie.

KONTAKT / AUTOR
Iga Tomaszewska
PR Manager
Festiwal Fantastyki Pyrkon
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.