Pyrkon pierwszym festiwalem fantastyki z certyfikatem Green Event!
Rok 2022 stał się przełomowy w historii wydarzeń organizowanych w Polsce. Festiwal Fantastyki Pyrkon oficjalnie uzyskał certyfikat Green Event nadany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji za pośrednictwem Stowarzyszenia Branży Eventowej.
2022-04-15, 17:31

W związku z nadaną certyfikacją w funkcjonowaniu Pyrkonu wiele się zmienia od strony proekologicznej. Wśród najważniejszych punktów należy wymienić:

  • segregacja odpadów - przy halach zostaną postawione odpowiednie pojemniki ułatwiające podział śmieci,
  • bilety elektroniczne - wprowadzono funkcję biletów elektronicznych oszczędzających papier
  • zniżka za korzystanie z własnych kubków - MTP Cafe dla uczestników z osobistym kubkiem oferuje niższą cenę o 1 zł za kawę i herbatę 
  • recykling puszek - wraz z Red Bull na terenie Pyrkonu powstanie specjalna instalacja do odbioru puszek, które otrzymają drugie życie. Dodatkowo prowadzona będzie edukacja o recyklingu i ponownym wykorzystaniu metali 
  • wielorazowe kubki - wprowadzamy kaucjowane plastikowe kubki do użytku wielokrotnego
  • eliminacja plastikowych sztućców, talerzyków i słomek - nasi partnerzy i foodtracki są zobligowani do zmiany na ich ekologiczne zamienniki
  • Eko druk - do druku wykorzystamy papier pochodzący z recyklingu
  • drugie życie dla banerów - wszystkie banery wykorzystane podczas Pyrkonu zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt i wykorzystane dla dobra naszych czworonożnych przyjaciół

Dodatkowo dokładamy wszelkich starań by również nasi partnerzy przykładali cegiełkę do naszego proekologicznego działania. Razem możemy uczynić Pyrkon jeszcze bardziej Zielonym!

KONTAKT / AUTOR
Bartosz Kaczmarek
PR Manager
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.