Nagroda literacka im. Janusza A. Zajdla
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na ogłoszenie nominacji do nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za 2021 r. w kategoriach opowiadanie i powieść odbywające się w ramach Festiwalu Fantastyki PYRKON w sobotni wieczór o godz. 20:30 w Sali Literackiej 1.
2022-06-18, 10:12

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla jest najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną twórcom literatury fantastycznej od 1984 r. Jest plebiscytem, zatem utwory i ich autorów nagradzają czytelnicy. Nominacje wyłaniane są w drodze głosowania korespondencyjnego spośród wszystkich utworów wydanych w roku poprzednim, a samych laureatów wybierają fani na konwencie Polcon, organizowanym co rok przez inny klub fantastyki.
Wśród laureatów poprzednich edycji Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla są m.in. Radek Rak, Anna Kańtoch, Łukasz Orbitowski, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Dukaj, Anna Brzezińska i Andrzej Sapkowski.
Spośród nominowanych zwycięskie utwory zostaną wyłonione w czasie Krakowskiego Weekendu z Fantastyką IMLADRIS, który w tym roku jest wydarzeniem w randze Polconu i za tym gości Nagrodę. Laureaci otrzymują statuetkę aut. Wiesława Bielaka i nagrodę pieniężną.

KONTAKT / AUTOR
Iga Tomaszewska
PR Manager
Festiwal Fantastyki Pyrkon
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.